Home
Upcoming Events
Challenges
Tournament Results
Register
Feedback
Resource Links
Sitemap
Logon
© 2012-2024
Gravelle LLC
10.0.0.44
www.FLLTournament.com - Scoreboard
Last Refresh: 3/28/2024 7:10:30 PM
Peoria Bradley Qualifier - WHITE
Rank
Team #
Team Name
Best Score
Round 1
Round 2
Round 3
Round 4
1st
4171
Bolin Builders
320
165
195
225
320
2nd
23718
Robo Hackers
260
260
225
230
180
3rd
12635
The Learning Machine
255
190
220
255
240
4th
24669
Transformers
210
120
140
95
210
5th
32335
B.U.I.L.T.
145
85
110
145
145
6th
5656
Robust Robots
135
115
125
105
135
7th
3620
RoboStorm
110
25
105
105
110
8th
6233
H2O Robos (Hydrorobots)
110
50
110
70
70
9th
23850
System Overload
95
85
70
80
95
10th
16890
IKnowledge
85
85
45
50
65
11th
23601
Coldfusion
70
15
65
70
40
12th
3621
Lightning Bots
65
30
65
50
50
13th
24518
Scorpion Scorchers
50
40
45
0
50
14th
14694
Robo Unicorns
40
25
40
30
35
15th
33494
St. Patrick's Team 2
40
15
0
0
40
16th
14693
WGMS Yellow Tangs
20
0
0
20
15
Tournaments
Batavia Gold
Batavia Green
Bloomington-Normal
Champaign-Urbana Illini Robotics FLL Qualifier
Chicago - Michele Clark High School Tournament
Chicago South GSFC
Chicago South McKinley
Chicago West Speer Academy
Chicago-Skinner North Classical
Crystal Lake/Cary Regional
Daarul Uloom FLL Scrimmage - AM
Daarul Uloom FLL Scrimmage - PM
Decatur Area Scrimmage
Decatur Qualifying Tournament
Dunlap High School FLL Scrimmage
Einstein Championship Tournament at Elgin (Saturday)
Evanston Qualifier
FVR Scrimmage
Hopper Championship Tournament at Elgin (Sunday)
Illinois Tournament of Champions
Mount Prospect Coopertition Alliance Event
Mount Prospect Qualifier A
Mount Prospect Qualifier B
Mundelein Qualifier Tournament A
Mundelein Qualifier Tournament B
Naperville North Blue
Naperville North Orange
Naperville Scrimmage
NSSD112 Robot Revolution Tournament
Oswego Panthers
Oswego Wolves
Palatine Qualifier
Peoria Bradley Qualifier - BLUE
Peoria Bradley Qualifier - RED
Peoria Bradley Qualifier - WHITE
Peoria Lindbergh Qualifier
PSD 150
Quad Cities - Moline Green Qualifier
Quad Cities - Moline Yellow Qualifier
Rockford A Qualifier
Rockford B Qualifier
SciTech Scrimmage
Southern Illinois 1 (Blue)
Southern Illinois 1 (Red)
Southern Illinois 2 (Blue)
Southern Illinois 2 (Red)
Springfield FLL Qualifier
Tesla Championship Tournament at Champaign
Vernon Hills
Woodstock Northwood Middle School
Zion Qualifier
Batavia Gold
Batavia Green
Bloomington-Normal
Champaign-Urbana Illini Robotics FLL Qualifier
Chicago - Michele Clark High School Tournament
Chicago South GSFC
Chicago South McKinley
Chicago West Speer Academy
Chicago-Skinner North Classical
Crystal Lake/Cary Regional
Daarul Uloom FLL Scrimmage - AM
Daarul Uloom FLL Scrimmage - PM
Decatur Area Scrimmage
Decatur Qualifying Tournament
Dunlap High School FLL Scrimmage
Einstein Championship Tournament at Elgin (Saturday)
Evanston Qualifier
FVR Scrimmage
Hopper Championship Tournament at Elgin (Sunday)
Illinois Tournament of Champions
Mount Prospect Coopertition Alliance Event
Mount Prospect Qualifier A
Mount Prospect Qualifier B
Mundelein Qualifier Tournament A
Mundelein Qualifier Tournament B
Naperville North Blue
Naperville North Orange
Naperville Scrimmage
NSSD112 Robot Revolution Tournament
Oswego Panthers
Oswego Wolves
Palatine Qualifier
Peoria Bradley Qualifier - BLUE
Peoria Bradley Qualifier - RED
Peoria Bradley Qualifier - WHITE
Peoria Lindbergh Qualifier
PSD 150
Quad Cities - Moline Green Qualifier
Quad Cities - Moline Yellow Qualifier
Rockford A Qualifier
Rockford B Qualifier
SciTech Scrimmage
Southern Illinois 1 (Blue)
Southern Illinois 1 (Red)
Southern Illinois 2 (Blue)
Southern Illinois 2 (Red)
Springfield FLL Qualifier
Tesla Championship Tournament at Champaign
Vernon Hills
Woodstock Northwood Middle School
Zion Qualifier
Batavia Gold
Batavia Green
Bloomington-Normal
Champaign-Urbana Illini Robotics FLL Qualifier
Chicago - Michele Clark High School Tournament
Chicago South GSFC
Chicago South McKinley
Chicago West Speer Academy
Chicago-Skinner North Classical
Crystal Lake/Cary Regional
Daarul Uloom FLL Scrimmage - AM
Daarul Uloom FLL Scrimmage - PM
Decatur Area Scrimmage
Decatur Qualifying Tournament
Dunlap High School FLL Scrimmage
Einstein Championship Tournament at Elgin (Saturday)
Evanston Qualifier
FVR Scrimmage
Hopper Championship Tournament at Elgin (Sunday)
Illinois Tournament of Champions
Mount Prospect Coopertition Alliance Event
Mount Prospect Qualifier A
Mount Prospect Qualifier B
Mundelein Qualifier Tournament A
Mundelein Qualifier Tournament B
Naperville North Blue
Naperville North Orange
Naperville Scrimmage
NSSD112 Robot Revolution Tournament
Oswego Panthers
Oswego Wolves
Palatine Qualifier
Peoria Bradley Qualifier - BLUE
Peoria Bradley Qualifier - RED
Peoria Bradley Qualifier - WHITE
Peoria Lindbergh Qualifier
PSD 150
Quad Cities - Moline Green Qualifier
Quad Cities - Moline Yellow Qualifier
Rockford A Qualifier
Rockford B Qualifier
SciTech Scrimmage
Southern Illinois 1 (Blue)
Southern Illinois 1 (Red)
Southern Illinois 2 (Blue)
Southern Illinois 2 (Red)
Springfield FLL Qualifier
Tesla Championship Tournament at Champaign
Vernon Hills
Woodstock Northwood Middle School
Zion Qualifier
Columns
Rank
Team #
Team Name
Best
Rounds
Misc.
Color Alternate Rows
Refresh Periodically
Hide Menu Area
Display
Competition Rounds
Practice Rounds
Scrolling
No Scroll
Slow Scroll
Medium Scroll
Fast Scroll
Font Size
Small
Medium
Large
X-Large