Home
Upcoming Events
Challenges
Tournament Results
Register
Feedback
Resource Links
Sitemap
Logon
© 2012-2024
Gravelle LLC
10.0.0.44
www.FLLTournament.com - Scoreboard
Last Refresh: 3/29/2024 12:15:02 AM
Chicago West Speer Academy
Rank
Team #
Team Name
Best Score
Round 1
Round 2
Round 3
Round 4
1st
17737
Bumblebee
365
40
325
365
350
2nd
488
Outside The Robox
325
245
325
290
325
3rd
23048
SuperChargers
325
245
290
130
325
4th
250
2xStream Robotics
295
275
290
190
295
5th
2630
Cyborg T.U.R.T.L.E.S.
260
260
190
195
100
6th
49687
TechKnights
245
80
45
205
245
7th
13226
Camras PantherBots
235
150
125
235
200
8th
23145
Marillac Robotians
235
85
190
155
235
9th
38998
Breakthru Bots
200
200
180
180
180
10th
49239
Darwin Tigers
200
110
200
85
145
11th
42599
Bell Blaze
185
155
150
170
185
12th
30530
BinZ
175
165
90
155
175
13th
42995
ECONEERS
160
145
145
160
155
14th
50072
Decatur Classical 2
105
80
105
90
55
15th
50073
Decatur Lego League 1
105
105
65
75
55
16th
45458
MuggleBots
0
0
0
0
0
Tournaments
2 Lane Judge Training Tournament
Batavia Qualifier
Burr Ridge FLL Qualifier City Shaper 2019
Champaign-Urbana Qualifier Tournament
Chicago - Michele Clark Tournament
Chicago Scrimmage
Chicago Scrimmage
Chicago South GSFC
Chicago South McKinley Qualifying Tournament
Chicago West Speer Academy
Country Club Hills qualifier
Crystal Lake Regional
Einstein (Saturday) State Championship
Einstein Alliance Round
Evanston Qualifier
Evanston Scrimmage
Hopper (Sunday) State Championship
Hopper Alliance Round
Mount Prospect
Mt. Prospect Coopertition Alliance Event
Mt. Zion / Decatur Qualifier
Mundelein Qualifier
Naperville North Tournament
Oswego Panthers and Wolves
Oswego Robotics FLL Scrimmage
Palatine
Peoria Bradley Qualifier - BLUE
Peoria Bradley Qualifier - RED
Peoria Bradley Qualifier - WHITE
Peoria FLL Scrimmage - Daarul Uloom (AM)
Peoria FLL Scrimmage - Daarul Uloom (PM)
Peoria FLL Scrimmage - Lindbergh
Peoria Lindbergh Qualifier
Quad Cities - Moline Green
Quad Cities - Moline Yellow
Rockford A Qualifier
Rockford B Qualifier
SciTech Scrimmage
Single Lane Judge Training Tournament
Southern Illinois 1
Southern Illinois 1 Red
Southern Illinois 2
Southern Illinois 3
Springfield Qualifier
Tesla Alliance Round
Tesla State Championship
University of Chicago Laboratory School
WildStang FLL Scrimmage
wildstang scrimmage
Woodstock
2 Lane Judge Training Tournament
Batavia Qualifier
Burr Ridge FLL Qualifier City Shaper 2019
Champaign-Urbana Qualifier Tournament
Chicago - Michele Clark Tournament
Chicago Scrimmage
Chicago Scrimmage
Chicago South GSFC
Chicago South McKinley Qualifying Tournament
Chicago West Speer Academy
Country Club Hills qualifier
Crystal Lake Regional
Einstein (Saturday) State Championship
Einstein Alliance Round
Evanston Qualifier
Evanston Scrimmage
Hopper (Sunday) State Championship
Hopper Alliance Round
Mount Prospect
Mt. Prospect Coopertition Alliance Event
Mt. Zion / Decatur Qualifier
Mundelein Qualifier
Naperville North Tournament
Oswego Panthers and Wolves
Oswego Robotics FLL Scrimmage
Palatine
Peoria Bradley Qualifier - BLUE
Peoria Bradley Qualifier - RED
Peoria Bradley Qualifier - WHITE
Peoria FLL Scrimmage - Daarul Uloom (AM)
Peoria FLL Scrimmage - Daarul Uloom (PM)
Peoria FLL Scrimmage - Lindbergh
Peoria Lindbergh Qualifier
Quad Cities - Moline Green
Quad Cities - Moline Yellow
Rockford A Qualifier
Rockford B Qualifier
SciTech Scrimmage
Single Lane Judge Training Tournament
Southern Illinois 1
Southern Illinois 1 Red
Southern Illinois 2
Southern Illinois 3
Springfield Qualifier
Tesla Alliance Round
Tesla State Championship
University of Chicago Laboratory School
WildStang FLL Scrimmage
wildstang scrimmage
Woodstock
2 Lane Judge Training Tournament
Batavia Qualifier
Burr Ridge FLL Qualifier City Shaper 2019
Champaign-Urbana Qualifier Tournament
Chicago - Michele Clark Tournament
Chicago Scrimmage
Chicago Scrimmage
Chicago South GSFC
Chicago South McKinley Qualifying Tournament
Chicago West Speer Academy
Country Club Hills qualifier
Crystal Lake Regional
Einstein (Saturday) State Championship
Einstein Alliance Round
Evanston Qualifier
Evanston Scrimmage
Hopper (Sunday) State Championship
Hopper Alliance Round
Mount Prospect
Mt. Prospect Coopertition Alliance Event
Mt. Zion / Decatur Qualifier
Mundelein Qualifier
Naperville North Tournament
Oswego Panthers and Wolves
Oswego Robotics FLL Scrimmage
Palatine
Peoria Bradley Qualifier - BLUE
Peoria Bradley Qualifier - RED
Peoria Bradley Qualifier - WHITE
Peoria FLL Scrimmage - Daarul Uloom (AM)
Peoria FLL Scrimmage - Daarul Uloom (PM)
Peoria FLL Scrimmage - Lindbergh
Peoria Lindbergh Qualifier
Quad Cities - Moline Green
Quad Cities - Moline Yellow
Rockford A Qualifier
Rockford B Qualifier
SciTech Scrimmage
Single Lane Judge Training Tournament
Southern Illinois 1
Southern Illinois 1 Red
Southern Illinois 2
Southern Illinois 3
Springfield Qualifier
Tesla Alliance Round
Tesla State Championship
University of Chicago Laboratory School
WildStang FLL Scrimmage
wildstang scrimmage
Woodstock
Columns
Rank
Team #
Team Name
Best
Rounds
Misc.
Color Alternate Rows
Refresh Periodically
Hide Menu Area
Display
Competition Rounds
Practice Rounds
Scrolling
No Scroll
Slow Scroll
Medium Scroll
Fast Scroll
Font Size
Small
Medium
Large
X-Large